עגלה

  • אין מוצרים בעגלת הקניות.

טיפים ועצות

שדרוג בית ללא שיפוץ

קשה להגדיר נוסחה אחת אשר מגדירה עיצוב בית מוצלח מהו. כל בית שונה מרעהו בדיוק כפי שלכל משפחה צרכים והעדפות אסתטיות משלה. יהיו משפחות שיצטרכו שיפוץ בית כדי להרגיש שמקום מגוריהן אידיאלי, יהיו כאלה שיסתפקו בריהוט חדש או צבע טרי שיכסה את הקירות העייפים. יהיו גם מקרים שלא יהיה די בשיפוץ, צבע או אבזור חדש כדי להגיע לתוצאה הרצויה, אלא יהיה חסר בכל זאת ערך מוסף, הערך המוסף שהופך את הבית למושלם.

במיוחד עבור מצבים כאלה, שבהם הלקוח יודע שחסר דבר מה בביתו אך אינו יודע להניח את האצבע על הסיבה לכך ועבור מקרים בהם הלקוח רוצה ליהנות משדרוג מבלי להתחייב לתהליך שיפוץ בית- נוצרו מדבקות אריחים, מדבקות המאפשרות להוסיף לחלל טאץ’ עדכני בקלות ובמחיר משתלם.

כשיש דילמה, אין דילמה!

בעבר, מי שרצה לסגנן את הבית עצמו ולהעניק לו יותר אישיות, למשל באמצעות התקנת אריחים מצוירים- נאלץ לשעבד את עצמו ואת הבית לעבודות שיפוצים ממושכות. במקרה כזה עמדה בפניו הדילמה: האם לשבץ אריחים מאוירים רק באזור קטן של החלל, למשל בגודל מטר על מטר? האם משתלם בכלל להתחייב לעבודת שיפוצים עבור שינוי מינורי יחסית? או לחילופין, האם כדאי לשנות את המרצפות של חדר שלם לאריחים מצוירים, למשל האמבטיה או המטבח? אבל מה יקרה אם נתחרט ונרצה להחליף אריחים? שוב שיפוץ?

בין אם בחר הלקוח באופציה הראשונה או בשניה, הוא נאלץ לעבור סאגה ארוכה ומייגעת של שיפוצים ויתכן שתוך כמה שנים היה נאלץ לעזוב את הנכס ו”להוריש” את כל המאמצים שהושקעו לדיירים הבאים, דיירים שלא בהכרח יעריכו את החוש האמנותי של קודמיהם. לא חבל?

היום אין סיבה להתחבט בשאלה האם להוסיף אריחים מצוירים לבית או לא, משום שהתשובה פשוטה וברורה- בוודאי שכן! מדבקות המעניקות לאריחים מראה מצויר ניתן להצמיד במספר אזורים אסטרטגיים בבית, כמו למשל על הקרמיקה בקיר (למשל במטבח או באמבטיה), על אריחים בודדים ברצפה, על כמה אריחים צמודים על הרצפה (ליצירת אפקט של שטיח) או אפילו כבורדר על הקיר.

וינטג’ פוגש את העתיד

האסתטיקה של המדבקות הללו זורקת אותנו אי שם למאה הקודמת, לתל אביב של פעם, שהבנייה בה הייתה מבוססת על אריחים צבעוניים אותם ייבאו הטמפלרים מאירופה. האריחים נראו בבתים פרטיים, בחדרי מדרגות ואפילו במבנים ציבוריים, עד שתושבי תל אביב החליטו שקצה נפשם באריחים האלה והגיע הזמן להחליפם למראה מודרני וחלק יותר. מה עושים אותם תל אביבים היום? אוכלים את הכובע לאחר שהאריחים הללו חזרו לאופנה לפני מספר שנים ומשקיעים הון עתק כדי לשחזר את המראה שהם עצמם מאסו בו.

אתם לא צריכים להשקיע הון עתק כדי ליהנות מאותה פריבילגיה של תושבי תל אביב בעבר. כדי להכניס קצת רטרו שיק הביתה, צריך בסך הכל להחליט היכן תרצו לשבץ את האריחים המאוירים, לרכוש מדבקות שיתאימו במידות לגודל האריח ולהדביק בקלות. התחזוק של המדבקות הללו הוא פשוט והן עמידות לאורך שנים, כך שניתן ליהנות מהן ללא חשש.

מחויבות קצרת טווח

מדבקות הנצמדות לאריחים אינן רב פעמיות, כלומר לא ניתן יהיה לעבור איתן מבית לבית (וצריך גם לקחת בחשבון שהן עלולות לא להתאים לעיצוב הבית החדש או לגודל האריחים בו). אז מה עושים אם בכל זאת צריך לעבור דירה ולא ניתן להעביר את המדבקות יחד איתנו? קודם כל, בעבור המחיר הזניח שלהן, סביר להניח שהן כבר החזירו את ההשקעה ולכן לא נורא להשאיר אותן בבית הנוכחי ולקנות מדבקות חדשות.

אם בכל זאת חבל לכם על ההשקעה ואתם יודעים שתעברו בקרוב בית (רלוונטי בעיקר אם אתם גרים בדירה שכורה)- במקום לרכוש את המדבקות, תוכלו לרכוש שטיח פי.וי.סי שגם כן יוצר אשליה של אריחים מצוירים- רק שאותו ניתן לקחת ממקום למקום.

עם שטיח כזה, אפשרויות העיצוב הן בלתי נגמרות היות ומעניקות גמישות מרבית: תוכלו להעביר את השטיח מחדר לחדר אם ברצונכם לשנות עיצוב, תוכלו להעביר אותו מדירה לדירה ולשנות את מיקומו בכל רגע נתון. מדובר בהשקעה שנשארת איתכם הלאה ולא דורשת שום מחויבות מצדכם. הערך המוסף שהשטיח מעניק לחלל הוא עצום, בדיוק כמו מדבקות האריחים, כך שאף אורח לא יוכל להיות אדיש לרטרו שיק שפרוש מתחת לכפות רגליו.